Fajne kapele z lat 70, 80, 90

Zespołów grających dobrą rockową muzykę na przestrzeniu ostatnich 4 dekad nie brak. Dorobek utworów tego gatunku jest naprawdę pokaźny. Muzycy inspirowaniu fajnymi gitarowymi brzmieniami, tworzyli piosenki, które nucił i nadal nuci cały świat. Nie można o nich zapominać, nie z tego względu, że są pokaźnym dorobkiem kulturalnym, ale przede wszystkim z uwagi na ich ponadczasowość. Dotyczy ona tak ciekawych tekstów rockowych jak i kompozycji muzycznych. One nigdy się nie nudzą, są stale grane przez największe stacje radiowe.

A co powoduje, że współczesny hit odchodzi w niepamięć a piosenki Queen czy Genesis wciąż tak często cisną się na usta? Każdy pewnie podałby swój powód. Jednym kojarzy się z pierwszą randką i pocałunkiem innym ze wspaniałym koncertem na żywo, jakiego po prostu nie da się zapomnieć, jeszcze inni teksty ulubionych rockowych kawałków traktują jak swoje motto życiowe. Są one prawdziwe, blisko życia no i jak tu nie mieć do nich sentymentu.

Kapele z lat 70
Wśród zespołów założonych pod koniec lat 60 i grających w kolejnym dziesięcioleciu znalazły się takie zagraniczne kapele jak londyński Pink Floyd. Grał on rock progresywny, psychodeliczny, art rock a także space rock.
Znacznie wcześniej po w roku 1962 uformowała się grupa, jak się okazuje cały czas koncertująca i chyba najbardziej osłuchana na całym świecie Rolling Stones.
Z zagranicznych grup jeszcze Led Zeppelin, Van Halen, Black Sabbath, Queen, Genesis, Aerosmith, The Cure i Slade- zespół glam rockowy
W Polsce przedstawicielami rocka tamtego okresu były grupy: Oddział Zamknięty, Perfect, Budka Suflera, Maanam

Kapele z lat 80
Na polskiej scenie muzycznej następuje rozkwit i pojawiają się takie zespoły rockowe jak Lady Pank, Varius Manx, Elektryczne Gitary, Róże Europy, Proletaryat
Zagranica: Green Day, Red Hot Chili Peppers, Iron Maiden, Guns N’Roses, Eurythmics

Kapele rockowe z lat 90
Zespoły zagraniczne: The Baracudas, The Cranberries, Cake, The Police, Goo Goo Dolls, Muse
Polska: Quidam, Myslovitz, Wilki, big Cyc z tekstami o humorystycznym zabarwieniu, Łzy, O.N.A. , Ira

W iluż to pokojach urządzonych w stylu rock, wisiały plakaty przedstawiające artystów wymienionych grup.