Pomysł na rockowy pokój

Jesteś fanem rockowej muzyki, urządź swoją przestrzeń zgodnie z gustem muzycznym. Nic nie stoi na przeszkodzie by mieszkać z charakterem. Takie właśnie są rockowe aranżacje wnętrz; z pazurem, zadziorne, nieco tajemnicze, wykorzystujące do dekoracji atrybuty muzyki rockowej.

Nastolatki uwielbiają w swoich pokojach tworzyć przestrzeń, tylko dla siebie. Dlatego często w tych będących efektem chwilowej mody aranżacjach daje się zauważyć pewien nieład. Są to najczęściej rozmaicie porozwieszane plakaty z idolami muzycznymi, obrazy o rockowej tematyce lub swym wykonaniem zbliżone do takiej stylistyki.

Urządzić pokój w stylu rockowym to znaczy otaczać się rzeczami związanymi z tą muzyką. Jeśli słucha się jej na, co dzień serce samo podyktuje jak ma to pomieszczenie wyglądać. Są osoby, które całe mieszkania dekorują i stylizują na przykład na lata 70 czy 80 umieszczając w nich meble z rockowym zacięciem itp. Ale rockowe wnętrze to nie tylko dekoracje w postaci płyt winylowych, obrazy z harelyami w roli głównej i długowłosi artyści z gitarami na ramieniu. Na rockowo urządzić można sobie każdy pokój w domu operując odpowiednią kolorystyka i wybierając stylowe meble. Co do kolorów na pewno nie będą spokojne: mocna czerwień ścian, kontrastująca z czernią mebli to obraz jak z garderoby gwiazdy rocka i o to właśnie chodzi.

Gdyby jednak jednostajnie kolorowe ściany okazały się zbyt nudne można zdecydować się na fototapetę lub własny rysunek z ulubionym zespołem rockowym. Pozostając w klimacie garderoby, fajnym elementem designerskim będzie lustro z mlecznymi żarówkami rozmieszczonymi dookoła a do tego w ciemnym odcieniu toaletka lub biurko. Ciekawie prezentują się także sofy, pufy i fotele z czarnego zamszu na tle żywo pomarańczowych ścian. Zasłony i firanki także nie powinny być banalne.

Oryginalnym dodatkiem do pokoju będzie stolik do kawy ze szklanym blatem w kształcie gitary, czarnym lub czerwonym. Dekoracje okna, niech również będą dobrane na zasadzie kontrastu. Jeśli jednak nie czujemy się dobrze wśród krzykliwych barw lepiej skorzystać z innych sposobów na salon o rockowym charakterze.